Amy

22.12.2017

Autor / režie : Miroslav Herejk


Příběh z Whitechapellu

"Vše jde podle plánu. Služební postup je na spadnutí, přípravy na oslavu vesele běží a další báječný den začíná. Tohle všechno bylo v naprostém pořádku, než do mé kanceláře drze nakráčela ONA!"

Divadelní tragikomedie "Amy" je příběhem z dvou odlišných světů. Na jedné straně vyšetřovatel s dobrým společenským postavením, a na straně druhé, chudá dívka s "pochybnou" reputací a závažným obviněním před sebou.

Ani jeden z nich nepochybuje o správnosti svého postoje vůči tomu druhému. Přesto, během jejich rozhovoru poznávají chtě nechtě i druhou stranu společnosti ve které žijí. Stejně tak jako svět, pohled i obavy toho druhého.

Postavy a obsazení :

Amelia Grace Sanders ( Amy ) : Radana Jarošová

Henry Olivier Barker : Miroslav Herejk

Joseph Spencer : Marek Velebný


V nové inscenaci Miroslav Herejk zrežíroval svoji již čtvrtou hru Amy, se kterou se poprvé představil jako autor v žánru tragikomedie. Titul je odvozen od jména hlavní protagonistky Amelie Grace Sandersové (Radana Jarošová), které přátelé kdysi říkali Amy.  

Koncem měsíce jsem zoologický zahradě zcizila jeden z exponátů.

Slona co? Kocour ti doma nestačí...

Teď je tato poněkud ústnatá a vyzývavá dívka lehčích mravů zadržena a předvedena k výslechu v londýnském policejním okrsku č. 24 v roce 1965. Před povýšením na vrchního inspektora ji jako svůj poslední případ na obvodu vyšetřuje inspektor Henry Barker, s jehož postavou se věrohodně ztotožnil Miroslav Herejk. Retro kolorit v dobře padnoucích oblecích dotváří přiměřeně úslužný, často však zbrklý a popletený seržant Joseph Spencer (Marek Velebný). Sandersová si po většinu času pohrává se svým vyšetřovatelem jako kočka s myší, než dojde k sblížení dvou diametrálně odlišných osobností a k jejich spolupráci. Kromě hbité konverzace zaujme i zdařilý sestřih doprovodné hudby a vtipná animace na zadní projekci. 


Recenze : Vladimír Gardavský - Plzeň 2017