Fíkus a Kňour

26.05.2016

Autor / režie : Miroslav Herejk


V domě straší duch

Rok 1930. Protřelý právník, bažící po majetku, naivní dědic a dva nicnetušící lupiči. Všichni bloudící v útrobách starého rodinného sídla. 

Komedie Fíkus a Kňour vypráví příběh chamtivého vykonavatele poslední vůle zemřelého šlechtice. Plán je jasný. Advokát Josef Racek potřebuje větší finanční obnos, aby zaplatil ne zrovna malý dluh, u místního krále podsvětí, obávaného Oulického. Není nic snazšího než zmanipulovat nezkušeného dědice usedlosti, na které se navíc skrývá poklad, o kterém nikdo neví.

Skoro nikdo.

To co Racek netuší, je že si na poklad brousí zuby i dva ostřílení lupiči, kteří se toulají po chodbách starobylého sídla. Kámen úrazu je v tom, že nikdo o nikom neví, a fantazie ve starém domě, pracuje na plné obrátky...
Postavy a obsazení :

Josef Racek : Zdeněk Vejstrk

Svatopluk Chrt : Marek Velebný

Fíkus : Miroslav Herejk

Kňour : Roman Potěšil

Fíkus a Kňour, již třetí komedie autora, který svoji hru s komorním obsazením i režíroval. Nechal se inspirovat hravými dialogy předscén Voskovce a Wericha, překvapivým míjením se postav v prostoru s mnoha vstupy z klasických komedií či gagy z němých filmových grotesek. 

Jednou jsme se vám pokoušeli vloupat do kravína, a to by jste nevěřil co se nám stalo... 

 Protagonisty bláznivé komedie jsou protřelý advokát Racek (Zdeněk Vejstrk) bažící po majetku, naivní dědic domu Chrt (Marek Velebný) a dva nic netušící lupiči Fíkus (Miroslav Herejk) a Kňour (Roman Potěšil). Odehrává se ve třicátých letech minulého století uvnitř starého rodinného sídla v Čechách. 


Recenze : Vladimír Gardavský : Plzeň 2016