Nezdvořák

21.06.2018

Autor / režie : Miroslav Herejk                                                                          Kostýmy : Patricie Denková


Kdo chce konat dobro, musí počítat s následky

Divadelní komedie Nezdvořák měla být původně napsána jako upravená verze jiné hry, která vznikla v roce 2015. Při samotné realizaci se ale stala samostatným textem a zcela novým projektem. Z původního námětu zůstala pouze historická doba ve které se děj odehrává. Jedná se o druhou autorovu hru v žánru tragikomedie, nicméně s větším důrazem na komedii.

Děj příběhu se odehrává na konci devatenáctého století v malém městečku Lunéville na venkově severovýchodní Francie. Ústřední postavou je vlastník lazebnického salonu Andre Bonnet. V celém kraji je velice známou osobností, a to ze dvou důvodů. Jako holič a kadeřník se těší velkému uznání ze stran zákazníků, jelikož je skutečným mistrem svého oboru. Druhým důvodem je skutečnost, že Andre Bonnet je vyhlášeným hulvátem široko daleko, který svou nezdvořilost dává zcela otevřeně najevo, a nikterak se svým sarkastickým přístupen netají, ba co víc je na něj i náležitě hrdý. Osazenstvo města je sice náležitě a spravedlivě rozhořčeno a pobouřeno, ale na druhou stranu... Kdo by se chtěl bez holiče obejít?

Postavy a obsazení :

Andre Bonnet : Miroslav Herejk

Eugene LaCroix : František Šimánek

Albertina Bonnet : Jana Turjanicová

Vivienne Labelle : Dominika Karlová

Oskar Bonnet : Marek Velebný

Bernardetta Lapontenne : Tereza Vlachová / Štěpánka Skálová


Bonnet spokojeně vede své holičství společně se svou sestrou Albertinou a nevítaným hostem, nahluchlým bratrancem Oskarem. Častým návštěvníkem je dobrý, leč u sestry neoblíbený Eugene LaCroix, majitel význačné redakce Hlas Lunévillu. Spokojená živnost v krásném městě. Nicméně nic krásného netrvá věčně a André bude brzy čelit dalšímu ze "slušných a spravedlivých občanů města".